Statek wycieczkowy Celebrity Edge armatora Royal Caribbbean, po swojej transatlantyckiej podróży, zawitał do nowego domu na Florydzie. To jeden z najbardziej oczekiwanych i innowacyjnych statków wycieczkowych. – Nowa era przed nami – mówi Richard D. Fain, przewodniczący i dyrektor generalny Royal Caribbean Cruises.

– Zakończenie rejsu Celebrity Edge w Hollywood zamyka jeden z rozdziałów rozwoju Celebrity Cruises. To ukoronowanie wielu lat marzeń, planowania i powołania do życia tego imponującego statku. Nowa era nadeszła – mówi Richard D. Fain, przewodniczący i dyrektor generalny Royal Caribbean Cruises.

The Celebrity Edge oficjalnie przybył do Port Everglades w Hollywood na Florydzie. – Cumowanie po pierwszym  transatlantyckim rejsie w T25 to historyczny moment dla Celebrity Cruises. Po ponad czterech latach, zespoły z całego świata, które ze sobą współpracowały, spotkały się  w tym niesamowitym momencie. To wspólny wysiłek. Wiedząc, że płyniemy w przyszłość tym przepięknym statkiem, dosłownie i w przenośni, nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na spotkanie z kapitanem Costasem i załogą Celebrity Edge – podkreśla natomiast, Lisa Lutoff-Perlo, prezes i dyrektor generalny Celebrity Cruises.

Członków załogi rejsu Celebrity Edge podczas imprezy powitalnej w porcie w Hollywood powitało w Centrum Oceanograficznym Nova Southeastern Universityponad ok. 1 400 kolegów po fachu. Zwieńczeniem uroczystości było przecięcie wstęgi przez  Lutoff-Perlo i Fain z okazji otwarcia nowego terminalu.

Przypomnijmy. Celebrity Edge – to nazywa nowego statku armatora wycieczkowego Celebrity Cruises z grupy Royal Carribean Cruises. Nowy statek linii wycieczkowej Celebrity Cruises wypłynął z Francji i wyruszył w podróż przez Ocean Atlantycki do swojego macierzystego portu – Port Everglades na Florydzie w Stanach Zjednoczonych 4 listopada. Celebrity Edge jest uznawany za jeden z najbardziej luksusowych i innowacyjnych statków wycieczkowych na świecie. Statek ma 306 metrów długości i 29 metrów szerokości. Może zabrać w morską podróż blisko 3 tys. pasażerów. 9 grudnia statek wyruszy w swój pierwszy siedmiodniowy rejs.

Reowucyjna jednostka została przekazana armatorowi – Celebrity Cruises z grupy Royal Carribean Cruises – na początku tego roku.

Celebrity Edge  to produkt francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique, tak jak i największy statek pasażerski Symphonyof the Sea, który w połowie listopada został ochrzczony w supernowoczesnym terminalu A w PortMiami.

© redakcja oStatkach.pl